Ettevõtjad planeerivad järgmise aasta eelarvesse palgakulu kasvu, kuid uute töötajate värbamisele rõhku ei panda.
Ettevõtjad kinnitavad kui ühest suust - järgmise aasta eelarves on palgakulu tänavusest suurem. Klick Eesti AS juht Marko Kalve nentis, et hoolimata sellest, et järgmise aasta plaanid on alles tegemisel, on palgakulu võrreldes eelmise aastaga suurem.
Turvafirma AS G4S Eesti juhatuse liige Artjom Sokolov märkis samuti, et järgmise aasta palgafond saab kindlasti mõnevõrra suurem olema. Palgakulu kasvab ettevõttes kolme peamise faktori arvelt: riikliku alampalga kasv, langustrendis olev tööpuudus, mis Sokolovi sõnul avaldab turvasektorile veelgi suuremat survet töötajate leidmiseks ning kolmandaks soovib ettevõte diferentseerida staažikamate ja kompetentsemate turvatöötajate töötasusid. Viimast kasutab G4S töötajate hoidmiseks ettevõttes.
Miks uusi töötajaid juurde ei palgata, loe pikemalt tänasest Äripäeva paberlehest. Mis toimub palkadega järgmisel aastal, kuidas endale suur töötasu välja võidelda ning kuidas palgasurve all edukalt tegutseda ja võtmetöötajaid tasustada, neid ja teisigi uudiseid vahendab tänase päeva jooksul
Äripäeva Palgafoorumilt. Loe kindlasti.
Seotud lood
Eesti inimene madala palga tõttu vaadata eelkõige otsa iseenda julgusele palka küsida, leiab Skype Eesti eksjuht ja Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu juhatusse kuuluv Tiit Paananen.
Meespalgatöötajate arv on langemas ja samas tõuseb väikeettevõtete arv, ütles palgainfo agentuuri juht Kadri Seeder tänasel Äripäeva palgafoorumil.
Palgad on tõusnud kasumite arvelt? Väga hea, suund on õige! See tähendab, et tööandjad on senisest suurema osa oma teenitud rikkusest jaganud enda töötajatega. Mis on igati normaalne, arvestades, et kasum teeniti koos, leiab Smart Valley asutaja ja juht Rainer Aunpu.
Estonian Airi eksjuhi Tero Taskila sõnul on Eesti puudused talentide siia meelitamisel madalad palgad, kehv infrastruktuur, onupojapoliitika ja hea juhtimisoskuse puudus.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.