Soome peaministri Jyrki Kataineni sõnul viib majandusministeerium läbi juriidilist hinnangut, kas Fennovoima OY vajab parlamendilt uut luba tuumajaama ehitamiseks, kuna vahepeal on muutunud nii reaktori tarnija kui vähenenud jaama kavandatav võimsus.
"See on juriidiliselt väga keeruline küsimus," ütles Katainen. "Meil ei ole pretsedenti ja sel põhjuselt tuleb seda hoolikalt kaaluda," vahendas agentuur Bloomberg.
Fennovoima peab kõnelusi Venemaa Rosatomiga 1200 megavatise reaktori tarnimiseks Pyhäjokile. Kokkulepet loodetakse aasta lõpuks.
Varem oli tuumaprojektis osanik Saksa E.ON, mis aga aasta tagasi otsustas Soomes tegevuse lõpetada, seades küsimärgi alla Fennovoima tuumajaamaprojekti väljavaated.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Soomes Pyhäjokile Vene Rosatomiga kahasse kavandatav tuumajaama projekt on ohus, kuna Soome poolelt on liiga vähe huvilisi projektis kaasa lööma, kirjutab Helsingin Sanomat.
Äsja Soome Fennovoimaga uue reaktori üle läbirääkimisteks käed löönud Rosatom üritab aktiivselt oma tegevust välisturgudel laiendada, kirjutab Kauppalehti.
Saksa energiahiiu E.ON lahkumine Soome tuumajaama projektist sunnib kaaluma väiksema reaktori ehitamist.
Saksamaa energiahiid E.ON AG teatas eelmisel nädalal, et lahkub Soome Fennovoima OY tuumareaktori projektist. See võib kaasa tuua projekti läbikukkumise ning takistada Soome valitsusel vähendada sõltuvust imporditavast energiast.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.