Liberaalse erakonnana on Reformierakond
läbi aegade maksumaksja õiguste eest seisnud ja kaitsnud ettevõtlike inimeste ja
ettevõtjate huve, seetõttu ei näe Reformierakond võimalust tõlgendada
äriühingute omanikele ja töötajatele makstavaid dividende sotsiaalmaksuga
maksustatava töötasuna, teatas erakond.
"Oludes, kus nii väga pingutame tulumaksusüsteemi pärast, ei tohiks me teise käega sotsiaalmaksu juurde panna. Miks peaks kapital seda ootama jääma?" märkis Reformierakonna juhatuse liige, kaitseminister Jürgen Ligi oma blogis. "Ootustele see ei vasta ja Eesti konkurentsivõimele on selline ähvarduski halb."
Kuigi maksuhalduril on vastavalt Maksukorralduse seaduse paragrahvile 84 õigus tehingu maksustamisel mitte lähtuda selle vormist, vaid maksustada tehing vastavalt selle tegelikule sisule, ei saa seda tõlgendada kui õigust teha ettevõtetele ettekirjutusi oma töötajate palga suuruse osas.
Jürgen Ligi näeb kasutuskõlbliku lahendusena sotsiaalmaksu miinimum- ja maksimummäära sätestamist isiku kohta, lisades samas, et süsteemi ei tohiks liig keeruliseks ja tõlgendatavuselt ebakindlaks ajada. "Alati on neid, kes Eesti soodsat maksukeskkonda kurjasti ära kasutada soovivad, kuid seetõttu ei tohi kannatada tublid ja ettevõtlikud tööinimesed. Olen veendunud, et maksuametil on kompetents teha vahet maksupetturitel ja ausatel ettevõtjatel," ütles Ligi.
Seotud lood
Ettevõtjad on sattunud maksuameti
huviorbiiti, kuna firmad maksavad dividende.
Reformierakond lubab võimule naastes tõsta
lasterikka pere toetust ja maksta paljulapselistele vanematele kõrgemat
vanemahüvitist.
Riigikogu rahanduskomisjoni esimees ja
Reformierakonna liige Meelis Atonen leiab, et Keskerakond peab valijaid
rumalaks, levitades oma viimases telereklaamis hirmu ja valeinformatsiooni.
Uuel aastal jõustuv vilepuhuja kaitse seadus hakkab töötajaid, aktsionäre ja kliente ettevõtte väärkäitumisel kaitsma, kuid siiani valitseb segadus teavituste sisuga ning valesti teavitamisel võib rikkuda ärisaladust.