Silmeti suuromanik Molycorpi aktsia on pärast 3. maist saavutatud 77,54 dollarist tipptaset andnud praeguseks järele juba 26%. Eile sulgus haruldaste muldmetallide tootja väärtpaber NYSE börsil 57,52 dollaril ehk 7,5% madalamal kui päev varem.
Kui eilse hinnalanguse põhjuseid pole välismeedias välja toodud, siis viimase nädala hinnalanguse taga on Molycorpi esimese kvartali tulemused, mis jäid analüütikute ootustele alla.
Kui Reutersi andmeil lootis analüütikute konsensus Molycorpilt esimeses kvartalis 42 miljoni dollarist käivet ja 0,10 dollarist kvartalikasumit aktsia kohta, siis tegelikkuses oli käibeks 26,3 miljonit dollarit ja kvartalikahjumiks 0,03 dollarit aktsia kohta.Võrreldes möödunud aasta vastavate tulemustega (käive vaid 3 miljonit dollarit ja kahjum 0,16 dollarit aktsia kohta) oli kasv muidugi vägagi muljetavaldav.
Hoolimata tugevast tagasiminekust on möödunud aasta juulis 14 dollarise IPO-hinnaga börsile tulnud Molycorpi aktsia jõudnud kallineda praeguseks enam kui neli korda.
Molycorpi aktsiate väikeomanik on ka Silmet Grupp, kes sai 4. aprillil 80% Silmeti aktsiate müügitehingu pealt 1,59 miljonit Molycorpi aktsiat.
Seotud lood
Tiit Vähi sõnul pole Silmet Grupp Molycorpi aktsiaid praeguseks veel maha müünud. Seega on valdusfirma teeninud aktsia viimase nädala hinnarallist juba teoreetiliselt 29 miljonit dollari kasumit.
Möödunud aasta juuli lõpus New Yorgi börsil noteeritud Molycorp`i võib pidada vaieldamatult meeletult kiire kasvuga firmaks, mille väärtpaberist on saanud haruldaste metallide hinnaralli tulemusena hittaktsia.
Technology Metals Research üks kaasasutaja ja juht Jack Lifton oletab, et Molycorp maksis Eesti firma eest liiga kõrget hinda.
Täna 90 protsenti Silmeti aktsiad 89 miljoni dollariga ära ostnud Molycorp aktsia alustas New Yorgi börsil kauplemist 63,81 dollaril ehk 7,19 protsenti plussis.
Tallinna Lennujaam tahab saavutada süsinikuneutraalsuse järgmisel ja kliimaneutraalsuse 2030. aastal. Neist viimane eesmärk on Tallinna Lennujaama finantsjuhi ja juhatuse liikme Anneli Turkini sõnul ambitsioonikas ja väljakutsuv, sest kõiki tehnoloogiaid selle saavutamiseks veel olemas ei ole.