Majandusminister Juhan Parts tunnistab, et Elroni uute rongide kasutuselevõtul tehti vigu, kuid selle asemel, et nõuda kellegi tagasiastumist, tuleks anda aega neid parandada.
Postimehele antud intervjuus tunnistab minister, et kogu dotatsioon Edelaraudteele oli 15 miljonit eurot aastas, mis oli tema hinnangul väga kallis.
Partsi sõnul on tipptundide teenindamises tehtud mõned vead, mis tuleb kiiresti parandada, ja seda tuleb teha kohe. "Elron, tehke seda kohe! Nii ruttu kui võimalik, ärge passige, hakake tööle," ütles minister ja lisas, et vanadest rongidest rääkides on tal hea meel, et on lõpetatud raiskamine, mida ta oli sunnitud viis aastat taluma. "Ei ole naljaasi, kui ministrikabinetti tuleb ettevõtja ja ütleb, et andke kaks korda rohkem dotatsiooni, või 1. jaanuarist rongi seisavad. Kas see on eraettevõtlus? See ei ole ettevõtlus, sõbrad, see on räkit."
Las rahvas sõimab mind kõigepealt natukene, jätkas Parts. "Olen kogu aeg valmis tagasi astuma, aga asja eest. Raudtee tagasiandmise eest Eesti rahvale, et see veel 20 aastat kestaks, küll ei tahaks tagasi astuda," ütles ta intervjuus
Postimehele. "Kui hakkaksin tõelist riigikapitalismi tegema, nagu munitsipaalpoed, siis küll. Aga nende asjade eest küll mitte. Siin peaksid kriitikud ja oponendid midagi muud välja mõtlema."
Loe täispikka intervjuud
Postimehest.
Seotud lood
Sel nädalal kinnitasid raudteeomanikud uued sõiduplaanid, mille alusel soovib Elron teenindada üleriigilist reisirongiliiklust alates 1. jaanuarist 2014.
Jaanuarist Eesti reisirongiliikluse Edelaraudteelt üle võtnud Elron langes reisijate kriitika alla ning teatas, et loodab uued rongid ja süsteemid täielikult häälestada kahe kuuga.
Varem Elektriraudtee nime all tuntud Elron oli sunnitud täna lõuna ajal oma häkitud veebilehe ajutiselt sulgema.
Suurte segaduste saatel 1. jaanuarist Eesti reisirongiliiklust korraldava riigiettevõte AS Eesti Liinirongid juhid selgitavad täna toimunut.
Rahvamassid, ekstreemsed ilmastikuolud, elektrikatkestus, probleemid tehnikaga, vara lõhkumine, veekogude lähedus ja keelatud esemed – need on vaid mõned näited, millega tuleb arvestada ühe ürituse turvalisuse tagamisel. Iga turvapartner peab kõikvõimalikud stsenaariumid läbi mõtlema, mis võib juhtuda ning mis võib minna valesti. Vahel võib pisieksimus ühe meeldiva koosviibimise hetkega rikkuda.