Reedel Tallinna börsi lisanimekirjas kauplema hakatud Pro Kapitali aktsiate ostuhuvi on juba 9% üle IPO hinna.
Pro Kapital Grupp korraldas 27. augustist kuni 7. septembrini aktsiate avaliku esmapakkumise (IPO) hinnatasemel 1,90-2,05 eurot/aktsia kohta ning kogumahus kuni 76 miljonit eurot. Emissioon kukkus aga läbi, kuna kinnisvaraarendaja sõnul valitsesid turgudel keerulised meeleolud.
Kella 10.45 paiku oli Pro Kapital Grupi aktsiatega tehtud üks 300 aktsine tehing tasemel 2,08 eurot ning kogumahus 624 eurot.
Samas on keegi pannud praeguseks üles ostunoteeringu koguni 2,15 euro tasemele ja 1400 aktsiasooviga.
Üle poole tunni müügipoolel ühtegi noteeringut ei olnud, kui praeguseks on tekkinud ka müügihind 2,23 euro tasemel kogusega 1350 aktsiat. Ehk siis aktsia hinnaspread on niivõrd ebalikviidse aktsia kohta täitsa mõistlik 3,7%.
Eile õhtul teatas Pro Kapital, et avaldab oma 2012. aasta kolmanda kvartali tulemused järgmisel neljapäeval ning oodata on kvartalikahjumit.
Emissiooniprospekti kohaselt teenis Pro Kapital Grupp 2012. aasta kuue esimese kuuga 9,93 miljoni eurose käibe juures 2,89 miljonit eurot kahjumit (0,05 senti aktsia kohta).
30. juuni seisuga oli aktsia raamatupidamisväärtus 1,27 eurot ehkki Newseci läbiviidud investeeringute väärtuse analüüsi põhjal oleks saanud teoreetiliselt Pro Kapital Grupp varasid 84,5 miljoni euro võrra (1,59 eurot/aktsia kohta) üles hinnata.
Pro Kapital Grupi aktsiaraamatu kohaselt oli uue börsifirma aktsiad enne börsiletulekut viiekümne ühel kontol kuigi ettevõtte on ise rääkinud paarisajast aktsionärist.
Ernesto Preatonile ja temaga seotud isikutele kuulus 34,51%, Vladimir Maslovile 11,53% ja Giuseppe Prevostile ja temaga seotud isikutele 8,36%.
Kümnekonna konto taga on ka Eesti isikute nimed kuid neile kuulub alla 0,01% börsifirmast.
Seotud lood
Hakkame järgmisel aastal ehitama, kinnitas Pro Kapitali juhatuse esimees Paolo Michelozzi intervjuus.
Pro Kapitali kolmanda kvartali puhaskahjumiks kujunes 1,76 mln eurot võrreldes mullu kolmanda kvartali 2,3 miljoni eurose puhaskasumiga, teatas ettevõte börsile.
Rahvamassid, ekstreemsed ilmastikuolud, elektrikatkestus, probleemid tehnikaga, vara lõhkumine, veekogude lähedus ja keelatud esemed – need on vaid mõned näited, millega tuleb arvestada ühe ürituse turvalisuse tagamisel. Iga turvapartner peab kõikvõimalikud stsenaariumid läbi mõtlema, mis võib juhtuda ning mis võib minna valesti. Vahel võib pisieksimus ühe meeldiva koosviibimise hetkega rikkuda.