Soomel tuleb leppida aeglasema palgakasvuga, muud teed ei ole, ütles Soome keskpanga juht Erkki Liikanen täna Helsingis toimuval arutelufoorumil, mille keskne teema on Soome majanduse ja heaoluühiskonna edasine käekäik.
Peamistest kaubanduspartneritest kiirem palgakasv on üks põhjuseid, miks Soome konkurentsivõime on kannatanud ning Soome euroala riikidest enim eksporditurgu kaotanud.
Aastatel 2008-2009 jätkasid palgad Soomes jõudsat kasvu, samas kui see pidurdus riikides, mis on Soome peamised kaubanduspartnerid.
"Nüüd on vaja, et palgad tõuseksid mõnda aega konkurentidest aeglasemalt," ütles Liikanen. "See on ainus võimalus."
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Soomest ei saa enam madalapalgalist maad. Et see nii võiks olla, tuleb teha asju, mida muu maailm ei tee, oli üks mõte eile Helsingis toimunud arutelufoorumilt, kus peateemaks oli Soome heaoluühiskonna tulevik.
Hoolimata kõrgetest kohtadest rahvusvahelistes edetabelites ei ole Soome konkurentsivõime piisav, et korvata järsku langust paberitööstuses ning infotehnoloogia ja kommunikatsioonisektoris ning luua juurde piisavalt uusi kõrge lisandväärtusega töökohti, et heaoluühiskonda üleval hoida, ütles Aalto ülikooli professor Sixten Korkman täna Soome majanduse tulevikuväljavaadete üle toimunud arutelul.
Soome valitsuse jõupingutused säilitada riigile euroala tugevaim reiting (stabiilse väljavaatega tippreiting kõigi kolme suurima reitinguagentuuri juures) ajab soomlasi järjest enam kokkuhoiukohti otsima, et korvata eelarve tasakaalustamiseks kehtestatud maksutõusudes kannatanud ostujõudu.
Probleemi tunnistamine on tarkuse algus, ütles Soome peaminister Jyrki Katainen täna Helsingis Heureka keskuses, avades arutelu, kus peateemaks on Soome heaoluühiskonna tulevik.
Kuidas töötab Tehnopoli tehisarukiirendi, millist tuge idufirmad sealt saavad ja millised ettevõtted on oodatud osalema, sellest räägitakse värskes Äripäeva raadio saates.