Briti rahandusminister Alistair Darling kehtestab pankurite boonustele ajutiselt 50%se maksu, kirjutab ajaleht Financial Times.
Maks jõustub koheselt ning puudutab Briti rahandusministeeriumi hinnangul ligi 20 000 pankurit. Jõusse jääb see tuleva aasta 5. aprillini.
Maksuga loodab Briti valitsus boonuste maksmist pankades ohjeldada, kuna leiab, et suured kasumid on osalt otseselt, osalt kaudselt seotud abiga, mida valitsus finantskriisis pankadele andis.
Pankurite reaktsioon oli valuline. „Paljud inimesed on töötanud ööd ja päevad pereliikmeid nägemata, et probleemidele lahendusi leida ning nüüd selline diskrimineerimine. Tuleb tahtmine amet üles öelda,“ tunnistas lehele üks pankur.
Briti valitsus loodab maksust 550 miljonit naela (9,5 miljardit krooni) tulu ega usu, et pangad selle ajutise maksu pärast veel oma peakontoreid Suurbritanniast ära viima hakkaks.
FT kirjutab aga sellest, kuidas juba otsitakse võimalusi maksust mööda hiilimiseks – Londonis baseeruvad pankurid võivad lasta oma lepingud ümber teha, et põhitöökohaks saaks Zürich, Pariis või Frankfurt. Mitmed pangad on vähendanud palgas boonuste osa ja põhipalka tõstnud.
Seotud lood
Leedu keskpank jõustab uue korra, mis seab piirid kommertspankade töötajatele makstavatele boonustele.
Soome finantsjärelevalve tahab piirata pankade ja kindlustusfirmade juhtidele makstavaid boonuseid, kirjutab Helsingin Sanomat.
Prantsusmaa president Nicolas Sarkozy kaalub 2009. a pankurite boonuste maksustamist nii nagu seda teeb ka Suurbritannia, kirjutab agentuur Bloomberg.
Rootsi pankadel tuleb Rootsi finantsinspektsiooni uute reeglite järgi 60% töötajale määratud boonusest välja maksta alles kolme aasta pärast, et vähendada motivatsiooni jahtida vaid lühiajalist tulu.
Rahvamassid, ekstreemsed ilmastikuolud, elektrikatkestus, probleemid tehnikaga, vara lõhkumine, veekogude lähedus ja keelatud esemed – need on vaid mõned näited, millega tuleb arvestada ühe ürituse turvalisuse tagamisel. Iga turvapartner peab kõikvõimalikud stsenaariumid läbi mõtlema, mis võib juhtuda ning mis võib minna valesti. Vahel võib pisieksimus ühe meeldiva koosviibimise hetkega rikkuda.